350cc ATV Off Road Heavy Duty kolmipyörä
| kohde | arvo |
| Käyttää | Rahti |
| Ajotyyppi | Motorisoitu |
| Kehotyyppi | Suljettu |
| Tehoa | > 800W |
| Jännite | 12V |
| Siirtyminen | >250cc, 350cc |
| Tuotenimi | DAYANG |
| Lähtöisin | Chongqing, Kiina |
| Koko | 3700*1400*1400 |
| Tuotteen nimi | Kolmipyörä tavaraa |
| Väri | Sininen |
| Moottori | 350cc |
| Moottorityyppi | Vesijäähdytteinen moottori |
| Latauskapasiteetti | 1000 kg-2000KG |
| Rengas | 5.00-12 |
| Pyörä | Viisi Pyörää |
| Taka-akseli | Kelluva Booster King |
| Tavaralaatikon koko | 2400*1500mm |
| Polttoainetyyppi | Bensiini Bensiini |
350cc ATV Off Road Heavy Duty kolmipyörä
Yksisylinterisellä dieselmoottorilla varustetun kolmipyöräisten ajoneuvojen ja hidaskäyntisten kuorma-autojen ohjauspyörä (ohjauskahva), vaihdevipu, poljin, kahva, kytkin ja muut käyttömekanismit on merkittävä selkeästi kestävyysmerkeillä käyttömekanismeihin tai niiden lähelle, paitsi niille, joilla on erittäin selkeät toiminnot. Kylttien käyttösymboleissa on oltava ilmeinen väriero taustan kanssa. Tuotteen käyttöohjeessa on oltava helposti ymmärrettävät ja yksityiskohtaiset käyttöohjeet kaikille käyttömekanismeille.
350cc kolmipyöräinen moottorirahti
Moottoriajoneuvon tavaralaatikon tai muun lastinkuljetuslaitteen tulee olla rakennettu siten, että se voi turvallisesti ja varmasti kuormata tavaraa.
1, Kuorma-autojen (paitsi kippiautot, alle 1000 kg:n kuorma-autot ja kolmipyörät) kuorma-auton etuosaan on asennettava turvakehys, joka on vähintään 70 mm korkeampi kuin ohjaamo.
2, Ohjaattoman kolmipyöräisen kuorma-auton kuorma-auton etuosassa on oltava vaatimukset täyttävä lujuus turvarunko ja sen korkeuslastin on oltava vähintään 800 mm korkeampi kuin kuljettajan istuintyynytaso.
3. Pakettiautoon, jossa kuljettaja ja tavarat ovat samassa osastossa, vaatimukset täyttävä eristyslaite on asennettava viimeisen istuinrivin taakse.
1930-luvulla Japani, joka oli tuolloin Aasian teollistunein maa, rohkaisi moottoriajoneuvojen, mukaan lukien halvempien, moottoripyöriin perustuvien kolmipyöräisten ajoneuvojen, kehitystä. Mazda-Go, kolmipyöräinen avoin "kuorma-auto", joka julkaistiin vuonna 1931, pidetään usein ensimmäisenä autoriksoina. Myöhemmin samalla vuosikymmenellä Japanin posti- ja televiestintäministeriö jakoi noin 20,000 käytettyä kolmipyöräistä ajoneuvoa Kaakkois-Aasiaan osana pyrkimyksiään laajentaa vaikutusvaltaansa alueella. Niistä tuli suosittuja joillakin alueilla, erityisesti Thaimaassa, joka kehitti paikallista valmistusta ja suunnittelua sen jälkeen, kun Japanin hallitus poisti kolmipyöräisen lisenssin Japanissa vuonna 1965.
Tuotanto Kaakkois-Aasiassa alkoi vuonna 1959 käyttöön otetun Daihatsu Midgetin pudotustyöstä. Poikkeuksena on alkuperäiskansojen muunneltu Filippiinien kolmipyörä, joka on peräisin sivuvaunullisesta Rikuo Type 97 -moottoripyörästä, jonka saarille toi vuonna 1941 saarille. Japanin keisarillinen armeija toisen maailmansodan aikana.
Euroopassa Corradino D'Ascanio, Piaggion lentokonesuunnittelija ja Vespan keksijä, sai idean rakentaa kevyt kolmipyöräinen hyötyajoneuvo Italian sodanjälkeisen talouden jälleenrakentamisen tehostamiseksi. Piaggio Ape seurasi esimerkkiä vuonna 1947.
Suositut Tagit: raskas kuorma-auto kolmipyöräinen 350cc, Kiina, toimittajat, valmistajat, tehdas, räätälöity, korkea laatu, myytävänä









